احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
last posts
حدیث برگزیده
NEGAR
آخرين نظرات
Last comments
چند ویژگی کارمندان حرفه ای: کار زیاد در ماههای اول استخدام اشتباه است

نــــــــــــــــــگار : «اشتباه بسیاری از کارمندان (حتی از نوع با تجربه اش) بالا بردن سطح انتظار مدیران از خودشان است. در حالیکه که کارمندان فکر میکنند در حق مدیر خود لطف میکنند گاهی سطح انتظار او را به شکل غیرمعقولی بالا میبرند مسئله ای که در نهایت ممکن است به ضررشان تمام شود».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

بسیاری تجربه کار در یک شرکت یا سازمان را داشته یا هم اکنون نیز کارمند هستند.مهم نیست شما چه تحصیلات یا تخصصی دارید وقتی در شرکت یا سازمانی که سهمی در مالکیت آن ندارید کار میکنید یک کارمند هستید و البته این به هیچ عنوان بد نیست.اگر سالهاست که جایی کار میکنید به احتمال بسیار زیاد تجربه لازم برای کارمند بودن را دارید اما طبیعتا بخشی از کسانی که تازه وارد بازار کار می شوند تجربه یا اطلاعات لازم در این زمینه ندارند و این باعث می شود که گاهی هزینه بالایی برای کم تجربگی خود بپردازند. اگرچه آنچه خواهم گفت اصول کارمند خوب بودن نیست اما تجربه شخصی من در طول سالیانی بوده که کارمند بوده ام و فکر میکنم برای تازه کارها بخصوص مفید باشد.

۱٫ فریب شعارهای فریبنده را نخورید
«ما در این شرکت همه عضو یک خانواده هستیم» این سیاست جدید دنیای سرمایه گذاری است برای اینکه کارمندان را تشویق به کار بیشتر یا وجدان کاری کند و گرنه همچون گذشته به شما به عنوان یک نیروی کار حساب خواهد شد و همچنان سود و هزینه های حضور شما محاسبه می شود. شما وقتی عضو یک خانواده هستید که شرکت یا سازمانی که برایش کار میکنید با شما مانند عضوی از خانواده برخورد کند نه اینکه از شما بخواهد شما همچون خانواده خود با شرکت و منافعش برخورد کنید! البته لازم نیست به مخالفت با این شعار بپردازید ومیتوانید همچنان در هنگام شنیدن آن سرتان را تکان دهید و لبخند رضایت بزنید اما واقعیت این است که نباید روی آن حساب کنید مگر آنکه واقعا برخوردی در خور عضوی از یک خانواده از شرکت خود ببینید.

۲٫ کار زیاد در ماههای اول استخدام اشتباه است
دهها کارمند دیده ام و البته خود نیز مرتکب این اشتباه شده ام که در روزها یا ماههای اول کار برای نشان دادم توانایی های خود بخصوص نسبت به دیگر کارمندان بخشی که در آن مشغول به کار بوده ام بیشتر کار کرده ام. اما مراقب باشید اینکار بالقوه میتواند اشتباه باشد اول آنکه وقتی زیاد کار میکنید ممکن است وقتی برای ایجاد ارتباط دوستانه با دیگر کارمندان نداشته باشید و از طرفی خود را به عنوان یک رقیب (ونه یک همکار) به دیگر کارمندان نشان دهید و معمولا در این شرایط نگاه دیگر کارمندان (بخصوص در بخش خودتان) به شما مثبت نخواهد بود و باور کنید گاهی نگاه مثبت همکاران به شما حتی از نگاه مثبت مدیر هم لازم تر است. از طرفی شما در روزها یا ماههای اولیه شوق و ذوق دارید یا میخواهید خود را به مدیران شرکت اثبات کنید اما مطمئنا شما همیشه آنقدر انرژی و وقت نخواهید داشت و بعد از چند ماه به حالت پایدارتری می رسید ولی شما انتظار مدیران را از خود بالا برده اید و مدیران شما ممکن است این حالت پایداری شما را به عنوان افول یا عدم شوق در کار معنا کنند. بسیاری از کسانی که روزهای اول دیوانه وار کار کرده اند صحبتهایی مانند اینکه مانند روز اولت نیستی یا مانند گذشته دل به کار نمی دی را از مدیران خود شنیده اند. وقتی شما در شرکت یا سازمانی حتی بصورت آزمایشی کار خود را شروع میکند بخش بزرگی از مراحل انتخاب خود را سپری کرده اید لازم نیست بیش از توان همیشگی خود کار کنید تنها کافیست خوب کار کنید و اشتباه کمی داشته باشید میتوانید به دیگر کارمندان نگاه کنید و در حد همانها انرژی و زمان در شرکت صرف کنید و وقت مناسبی را صرف ایجاد رابطه خوب با همکارانتان کنید موردی که حتما در ادامه فعالیت شما در شرکت موثر خواهد بود.

۳٫ نگذارید پرداخت حقوقتان عقب بیافتد
اگر دیدید حقوق شما بیش از دو ماه عقب افتاد حتما به فکر صحبت جدی با کارفرمای خود باشید و یا به احتمال تغییر شغل فکر کنید. حقیقت این است که بسیاری از کسانی که پس از ماهها حقوقشان را دریافت نکرده و در نهایت شغل خود را ترک کرده اند به امید بهتر شدن اوضاع و دادن فرصت به کارفرمای خود بوده اند. اجازه ندهید که کارفرما با حقوق شما سرمایه گذاری کند شما سرمایه گذار مالی شرکت یا سازمان خود نیستید در ضمن اگر کارفرمای شما مشکل مالی داشته باشد با افزایش حقوق معوقه مشکلش بزرگتر می شود و در واقع پرداخت حقوق برایش سخت می شود. به شکلی با کارفرما برخورد کنید که اولین اولیتش در پرداختها و هزینه حقوق شما باشد و این قضیه را جدی بگیرید و نترسید، بهتر است صریح با کارفرمای خود صحبت کنید و احتمالا با یادآوری وظایفش او را کمی ناراحت کنید تا اینکه دچار مشکلات مالی شده یا نسبت به کار خود سرخورده شوید.

۴٫ انتظار مدیران از زمان و وقت کارمندان را در حد معقول نگاه دارید

اشتباه بسیاری از کارمندان (حتی از نوع با تجربه اش) بالا بردن سطح انتظار مدیران از خودشان است. در حالیکه که کارمندان فکر میکنند در حق مدیر خود لطف میکنند گاهی سطح انتظار او را به شکل غیرمعقولی بالا میبرند مسئله ای که در نهایت ممکن است به ضررشان تمام شود.واقعا لازم نیست برای کار خود بیشتر از حد مشخص شده و معقول وقت صرف کنید این وظیفه کارفرما و مدیران شرکت یا سازمان هست که کارها را به شکلی مدیریت کنند که در حد توان و وقت نرمال نیروی انسانی حاضر کارها انجام شده و یا نیروی انسانی بیشتری به کار گیرند. لازم نیست روزهای متعددی در طول ماه اضافه کاری کنید یا در روزهای تعطیل سر کار بروید وقتی مدیر یا کارفرما از شما میخواهد که مثلا روز تعطیل سرکار بیایید میتوانید خیلی محترمانه بگویید که برای آن روز برنامه ریزی کرده اید و نمیتوانید سرکار باشید بخصوص اجازه ندهید که مدیر چندبار با جواب مثبت شما در این زمینه مواجه شود و مطمئن باشید اگر چند بار پشت سر هم جواب مثبت به کاربیشتر یا در زمان تعریف نشده به مدیر خود بدهید او دیگر آنرا نه به عنوان یک انتخاب یا لطف شما بلکه به عنوان یک حق برای خود در نظر گرفته و آنرا از شما انتظار خواهد داشت و چه بسا با جواب منفی شما به درخواستهای مشابه در آینده از شما ناراحت شود.

موضوع : اخلاق اسلامی, اقتصادی, زندگی اسلامی, مطالب گوناگون
شماره پست : 5551  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir

نوشته شده توسط modir

تبلیغات در نگار
ارسال نظر


  • نوشته‌های تازه

  • آخرین دیدگاه‌ها

  • بایگانی

  • دسته‌ها

  • اطلاعات