احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
last posts
حدیث برگزیده
NEGAR
آخرين نظرات
Last comments
مطالبه یک سرباز: چرا زنان فمینیست ایرانی از سربازی گریزانند؟

نــــــــــــــــــگار : « خانم ولی مراد در جای دیگری از نوشته پر سوز وگداز خود می گوید : “این رسم مروت وانصاف وعدالت نیست ، درها رابازکنید تا زنان به طور گسترده وفراگیر در مناصب عالی راه یابند.” در جواب ایشان میگوییم ،در ودروازه خدمت سربازی بروی شما زنان فرهیخته ودانشگاهی وعاشق سینه چاک حضور اجتماعی وخدمت به جامعه باز است اما نمیدانم چرا خودتان خواهان ورود نیستید. خدمت سربازی یکی از عرصه های مهم حضور اجتماعی است با میلیونها فرصت خدمت به جامعه از کار سخت ومشکل مرزبانی ودر گیری مسلحانه با قاچاقچی وتروریست مرزی گرفته تا مشاغل ساده تر وکم خطرتری مثل پزشکی و معلمی وکارهای اداری که انجام آن برای زنان نه منع شرعی دارد نه منع قانونی ونه از توان آنها خارج است، اما سالهاست حق حضور یافتن زنان دراین عرصه را نادیده گرفته اند چرا اعتراضی نمیکنید؟»
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

نوشته زیر از تارنمای “سربازی اجباری-آری یا نه؟” اخذ شده است:

با سلام خدمت مسئولین سایت خبر آنلاین وخانم توران ولی مراد. در ۱۹ فروردین ۹۱ مطلبی تحت عنوان ” زنان در پست‌های مدیریت قرار بوده چه بکنند که مردان نتوانند آن را انجام دهند؟” بقلم خانم ولی مراد منتشر شد که بنده بعنوان یک سرباز وظیفه نکاتی به نظرم میرسد که خواهان پاسخگویی از سوی ایشان وهمفکرانشان هستم هر چند که این نکات شاید دغدغه ذهنی اکثر پسران ومردان جوان باشد.

خانم ولی مراد در بخشی از مرثیه سوزناک خود می گوید : آمارها نشان میدهد زنان در تحصیلات از مردان هم پیش افتاده اند… باید به ایشان گفت بله این حرف درست است اما این بخاطر مشکلاتی است که مردان با آن درگیر هستند. مردان باید بخاطر کسب یک لقمه نان دراین گرانی وتحریم اقتصادی،دانشگاه وحتی دبیرستان را رها کنند وبخاطر تامین امنیت برای شما وامثال شما باید ۲سال از بهترین سالهای عمرشان رادر سربازی سپری کنند.اگر زنان در عرصه تحصیلات از مردان پیش افتاده اند دلایل مشخص وواضحی وجود دارد اما معلوم نیست چرا ریاکارانه به آن اشاره ای نمیشود واساسا کجای این موضوع جای افتخار دارد؟

خانم ولی مراد مدعی هستند در اسلام در حقوق ومسئولیت های انسانی بین زن ومرد تفاوتی نیست وبه همین دلیل معترض هستند که چرا زنان در پستهای بالای مدیریتی بکار گرفته نمیشوند تا مسئولیت اجتماعی خود را مثل مردان انجام دهند.ایشان در جای دیگراین نوشته میگوید ” مگر نه این است که اسلام دین عدالت است و با تبعیض در ستیز؟ ” که باید به ایشان گفت این چه عدالتی است که من وصدها هزار پسر جوان مثل من درس ودانشگاه وکار وزندگی را رها کنیم برویم سربازی اما شما زنان زیر سایه امنیتی که ما مردان به قیمت از دست دادن فرصتهای بی بازگشت ودر پاره ای مواقع به قیمت جانمان برای شما فراهم میکنیم به درس وتحصیل ودانشگاه وبعد استخدام خود برسید در حالیکه نه تنها ذره ای قدر شناسی ندارید بلکه ناجوانمردانه به بیسواد ماندن وکاهش آمار پسران در دانشگاه ومحروم شدن مردان از فرصتهای شغلی افتخار هم میکنید وبعد واویلای تساوی حقوق زن ومرد راه بیندازید که چرا اقلیتی از مردان جامعه که قدرت را در دست دارند شما را در بازی قدرت آنطور که دوست دارید بازی نمیدهند؟

آیا میدانید در حالیکه شما هرروز به آمار بالای دختران در دانشگاه ها افتخار میکنید چند میلیون سرباز غایب پشت دیوارکنکوردر حسرت ورود به دانشگاه میسوزند وتحت هیچ شرایطی به آنها اجازه ادامه تحصیل داده نمیشود.یکبار هم صدای اعتراض از شما زنان مدعی انصاف وعدالت وتساوی وآن مردانی که ژست روشنفکری دینی دارند و اینگونه تریبون در اختیار شما میگذارند تا هرچه دل تنگتان میخواهد بگویید ،در نیامده است ؟آیا برای شما وامثال شما عدالت فقط زمانی مهم است که حق شما راخورده باشند؟

خانم ولی مراد در جای دیگری از نوشته پر سوز وگداز خود می گوید : “این رسم مروت وانصاف وعدالت نیست ، درها رابازکنید تا زنان به طور گسترده وفراگیر در مناصب عالی راه یابند.” در جواب ایشان میگوییم ،در ودروازه خدمت سربازی بروی شما زنان فرهیخته ودانشگاهی وعاشق سینه چاک حضور اجتماعی وخدمت به جامعه باز است اما نمیدانم چرا خودتان خواهان ورود نیستید. خدمت سربازی یکی از عرصه های مهم حضور اجتماعی است با میلیونها فرصت خدمت به جامعه از کار سخت ومشکل مرزبانی ودر گیری مسلحانه با قاچاقچی وتروریست مرزی گرفته تا مشاغل ساده تر وکم خطرتری مثل پزشکی و معلمی وکارهای اداری که انجام آن برای زنان نه منع شرعی دارد نه منع قانونی ونه از توان آنها خارج است، اما سالهاست حق حضور یافتن زنان دراین عرصه را نادیده گرفته اند چرا اعتراضی نمیکنید؟مگر تعداد فرصت های حضور اجتماعی در عرصه های بالای مدیریتی مثل وزارت ونمایندگی مجلس ویا رئیس جمهوری چقدر است که اینگونه در حسرت آن مرثیه سرایی میکنید وبا هزارآیه وحدیث وروایت میخواهید به مردانی که در قدرت هستند حالی کنید که شما را هم در بازی قدرت بازی بدهند در حالی که در عرصه خدمت سربازی میلیون ها فرصت حضور فعال وبا نشاط اجتماعی ! وجود دارد اما آنها را مطالبه نمیکنید. یا شاید شما فقط دنبال پست ومقام ورئیس شدن هستید؟ا

اگر مردان در رده های بالای قدرت به باور شما با انگیزه خود برتر بینی وانحصار طلبی حاضر نیستند شما زنان را در قدرت شریک کنندمسلما عرصه های دیگری مثل کمک به تامین معاش خانواده ویا خدمت سربازی هست که نه تنهاهیچ کس مخالف حضور شما نیست بلکه از آن خیلی هم استقبال میشود.حالا چرا شما خواهان حضور همدوش بامردان وحتی جلوتر از آنها در این عرصه نیستید پرسشی است که نیازمند پاسخ از سوی شما وهمفکرانتان میباشد.

مسلما نیروهای مسلح به حضور فعالانه وخدمت شما زنان فرهیخته ودانشگاهی وبا سواد ! بیشتر نیاز دارد تا خدمت مردان بیسواد یا کم سواد چون بیش از ۵۰ درصد پسرانی که به خدمت سربازی میروند حتی دیپلم ندارند!

شما که دم از مروت وانصاف میزنید شایسته است ما را بی پاسخ نگذارید.

فرهاد مظلومی – سرباز وظیفه ، مشغول خدمت در نقطه صفر مرزی ۲۰/۱/۹۱

چون در نقطه مرزی از همه گونه امکانات محروم هستیم لطفا پاسخ را به وبلاگ : سربازی اجباری ، آری یا نه؟ ارسال نمایید.

موضوع : اجتماعی, مطالب گوناگون
شماره پست : 3953  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir

نوشته شده توسط modir

تبلیغات در نگار
ارسال نظر


  • نوشته‌های تازه

  • آخرین دیدگاه‌ها

  • بایگانی

  • دسته‌ها

  • اطلاعات