احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for مرداد, ۱۳۹۲

موضوع : اخلاق اسلامی, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « اى پیامبر بگو: چه کسى زینت‌هاى الهى را که براى بندگان خود آفریده و روزی‌هاى پاکیزه را حرام کرده‏ است؟! بگو: اینها در زندگى دنیا متعلّق به آنهایى است که ایمان آورده‏‌اند (اگرچه دیگران نیز با آنها مشارکت دارند ولى) در قیامت به مؤمنان اختصاص خواهد داشت، این چنین آیات را براى کسانى که آگاهند شرح مى‏دهیم».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5504  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی

نــــــــــــــــــگار : «دو تن از استراتژیست های فرهنگی کشور؛ دکتر حسن عباسی و محمدحسن قدیری ابیانه که تمامی حرکات جامعه فرهنگی و اجتماعی ایران را زیر ذره بین خود از انقلاب تاکنون داشته اند از پروژه ای به نام سربازی زنان صحبت می کنند که بعد از مدتها و تاخیر زیاد بتوانند انقلاب اجتماعی و برابری حقوق زن و مرد را نیز بوجود آورند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5501  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, فرهنگی

نــــــــــــــــــگار : « در گذشته داشتن اخلاق پهلوانی و قهرمانی و داشتن زور بازو معیار اصلی برای «مرد بودن» پسران نامیده می‌شد اما این روزها مورد توجه قرار گرفتن به سبک آرایش زنانه ساده‌ترین و سهل‌الوصول‌ترین روش برای افرادی است که نمی‌توانند با قدرت بازو و توانایی‌های ذهنی خود را به جامعه نشان دهند و از آسان‌ترین روش یعنی تغییر در چهره و ظاهر استفاده می‌کنند تا تحسین دیگران را نسبت به خود داشته باشند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5499  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی

نــــــــــــــــــگار : «در خودکشی فرد باید به پوچی برسد، این پوچی همان به اصطلاح ته خط است؛ علل زیادی برای رسیدن به این حس وجود دارد اما وقتی ایجاد شد، مرگ‌آور می‌شود».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5434  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « شکی نیست که رسانه‌های تصویری هم چون تلویزیون، فیلم‌ها، تبلیغات، عکس‌ها و تصاویر و … از قدرت واژگانی بشر کاسته‌اند و خود را به بخش اجتناب‌ناپذیر فرهنگ بشر تبدیل نموده اند و در چنین شرایطی، دیگر راه گریزی برای ما باقی نمانده است. چنین روندی یقیناً با زوال استدلال، تفکر انتقادی، تحلیلی، مستقل و خالی از تعصب همراه خواهد شد. حال به میزانی که واژگان به حاشیه فرهنگ رانده شوند و تصاویر در مرکز به جایگزین آنها تبدیل شوند، شاهد زوال طبیعی آنچه که ما آن را هوش، ذکاوت و تفکر عقلانی می‌خوانیم، خواهیم بود».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5481  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «پیشنهاد ما به آن دسته از دوستان که مهریه سنگین را ضامن زندگی زناشویی خود کرده اند این است که تا حد ممکن سعی نمایند با زن عزیریشان چشم در چشم نشوند و از نگاه های مستقیم پرهیز نمایند زیرا ممکن است یک نگاه مستقیم در چشمان زن محترمشان باعث شود که همسر محترم حس نماید که شوهر قصد گستاخی داشته و تصمیم بگیرد مهریه را به اجرا بگذارد».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5476  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «یک بُعد از سبک زندگی، منتج اراده و آگاهی افراد جامعه است که تمام اعمال و کارهای روزمره و مسئولیت‌های فردی را در بر می‌گیرد. بُعد دیگر، شرایط ساختاری جامعه است و اینکه این شرایط ساختاری، چقدر به رسیدن افراد جامعه به زیست مؤمنانه کمک می‌کند و یا محدودیت ایجاد می‌کند؛ لذا در میان عوامل مؤثر بر جهت‌گیری و تغییرات فرهنگی به ویژه سبک زندگی، اهمیت و نقش رهبران و سیاست‌گذاران پررنگ و تعیین‌کننده است».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5464  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «مسجد به عنوان مهم‌ترین پایگاه دینی در اسلام جایگاه ویژه‌ای در زندگی خانواده های مذهبی دارد تا جایی که به سختی می‌توان خانواده‌ای مذهبی را برکنار از مسجد تصور کرد و خانواده مذهبی در واقع خانواده مسجدی است».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5457  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بهداشت و سلامت, زندگی اسلامی, نماز و بندگی

نــــــــــــــــــگار : «روزه‌داری اگر به درستی اجرا شود یک تمرین خوب است. روزه باعث حذف سموم بدن و کاهش قند و ذخایر چربی خون می شود. روزه عادات غذا خوردن سالم را ترویج کرده و ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند. یک متخصص آفریقایی در این مقاله به ۱۰ فایده بهداشتی روزه گرفتن اشاره می کند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5453  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, فرهنگی

نــــــــــــــــــگار : «شاهد این مدعا، اظهارات برخی صاحبان آژانس‌ها و دفاتر املاك در كلانشهرهاست كه خبر می‌دهند هر سال متقاضیان خانه‌های مجردی افزایش می‌یابند. به گفته یكی از این افراد، بیشتر متقاضیان برای خانه مجردی جوانان هستند، در حالی كه در گذشته بیشتر مردها مشتری ما بودند، اما الان خانم‌ها از مردها پیشی گرفته‌اند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5448  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >