احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for اردیبهشت, ۱۳۹۲

موضوع : اجتماعی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «آیا به این فکر کرده اید که فمینیسم بیش از همه، احساسات مردان را دچار تعارض کرده است و مردان همچنان علاقه مند به «زن سنتی» برای ابراز احساسات و عشق ورزی هستند و به نظر می رسد رویکرد های زن محور و فمینیستی بر جامعه تاثیر زیادی گذاشته اند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5157  ,   3 ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی

نــــــــــــــــــگار : «مسلما اطلاع دارید که آیت الله ابوالحسن اصفهانی، آيت الله بهبهانی و میرزا هاشم آشتيانی از مخالفان سرسخت سربازی بوده اند وعلمای زمان رضاخان سربازی را خانمان سوز و بنیان برافکن دانسته اند. نكته مهم هم اين است كه ايراد آن علماي عظام به اصل سربازي بوده است و نه صرف اجراي آن توسط رضاشاه».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5142  ,   4 ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بهداشت و سلامت, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «پژوهشگران اعتقاد دارند که خواب بعدازظهر بخشی از ریتم بیولوژیک روزانه است. بدن به این استراحت نیاز دارد تا استرسی که در طول روز به آن وارد شده را دفع کند اما امروز در بیشتر جوامع خواب هنگام روز تابو است».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5144  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اقتصادی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «بسیاری از پرونده‌هایی که در دادگستری مطرح می‌شود به چک مربوط می‌شود. این برگه کوچک سنگ‌ بنای بسیاری از دعاوی و اختلافات است و وزن زیادی در اختلافات میان شهروندان دارد. دعاوی مربوط به چک ممکن است به دادگاه یا شورای حل اختلاف کشیده شود. در ادامه به جریان رسیدگی و رأی یک پرونده مطالبه چک در دادگاه می‌پردازیم تا ببینیم این دعاوی مسیر خود را چگونه دنبال می‌کنند؟».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5129  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «آیات و احایث در فضیلت احسان و به معنی فرمانبردارى از پدر و مادر، و در مذمت عقوق یعنى آزردن و نافرمانى كردن پدر و مادر از حد تواتر گذشته كه به چند حدیث اشاره مى شود».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5135  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «معنای صله رحم این نیست که بروی منزل خواهر فقیرت و هزار تومان کف دستش بگذاری و برگردی. نه؛ معنایش این است که اگر خانه ندارد و تو توان مالی داری، خانه برایش بخری،آقا به جای اینکه دختر برادرش را، پسر خواهرش را، خویش و قومش را که فقیر است کمک کند، جهازیه درست کند و دختر را شوهر بدهد و پسر را زن بدهد، مرتب مکه می‌رود. اینها هوی و هوس است، یعنی واجب را ترک کرده و مستحب را بجا آورده است».‏
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5130  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, اخلاق اسلامی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی, فرهنگی

نــــــــــــــــــگار : «وقتی فرایند خواستگاری صورت می گیرد ، دو تا چشم نیست که نگاه میکند . در بیرون فقط دو چشم یعنی خانم و آقا هستند که همدیگر را ارزیابی میکنند ولی در فرایند خواستگاری ، پدر که عاشق نیست، نمی خواهد با این پسر ازدواج کند ، پس او با عقل نگاه میکند . درفرایند خواستگاری دقت می کنند تعامل با دیگران را می بینند ، آداب و رسوم را می بینند و مو را از ماست می کشند . اینها واقعاً اثر گزاراست . در بیرون پیامها عاطفی است . در خواستگاری پیامها شناختی است».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5100  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «ابتدا زن و مرد باید بر سر مدت زمان عقد و میزان مهریه توافق نمایند. پس از معین شدن مدت زمان ازدواج و مقدار مهریه، زن خطاب به مرد میگوید: «زَوَّجْتُكَ نَفْسِي فِي المُدَّةِ المَعْلُومَةِ عَلَى المَهْرِ المَعْلُومِ» یعنی «من خود را برای مدت معین شده و با مهریه مشخص به ازدواج تو در آوردم». آنگاه مرد میگوید: «قَبِلْتُ التَّزْوِيجَ» یعنی «ازدواج را قبول کردم» ».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5111  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «دنیای مرد، با دنیای زن به کلی فرق می کند. اگر زن نمی تواند مانند مرد فکر یا عمل کند، از این رو است… زن و مرد جسم های متفاوتی دارند. علاوه بر این احساس این دو موجود، هیچ وقت مثل هم نبوده و هیچ گاه یک جور در مقابل حوادث و اتفاقات، عکس العمل نشان نمی دهند.آن دو می توانند همدیگر را بفهمند و مکمل یکدیگر باشند؛ ولی هیچ گاه یکی نمی شوند و به همین دلیل زن و مرد می توانند با هم زندگی کنند، عاشق یکدیگر شوند و از صفات و اخلاق یکدیگر خسته و ناراحت نشوند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5107  ,   يک ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, اقتصادی, فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «نخستِین کسِی که از اشتغال زن متاثر مِی شود ، خود زن است . با اشتغال وِی وابستگِی او به خانواده از بِین مِی رود وروابط عاطفِی کم رنگ و پر تنش مِی شود . با افزاِیش روز افزون زنان شاغل ، موقعِیت هاِی شغلِی مردان کمتر شده و به بِیکارِی مردان مِی انجامد و نتِیجه آن افزاِیش آمار جراِیم و بزهکارِی هاِیِی است».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5103  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »