احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for فروردین, ۱۳۹۲

موضوع : اهل بیت علیهم السلام, شناخت

نــــــــــــــــــگار : «رسول خدا در اولین شب ازدواج علی (ع) و زهرا (س) کارهای آنان را به این شکل تقسیم نمود: خمیر کردن آرد و پختن نان و تمیز کردن و جارو زدن خانه به عهده فاطمه (س) باشد و کارهای بیرون منزل از قبیل جمع آوری هیزم و مواد غذایی را علی (ع) انجام دهد. پس از آن بود که حضرت زهرا (س) فرمود: جز خدا کسی نمی داند که از این تقسیم کار تا چه اندازه خوشحال شدم، زیرا رسول خدا (ص) مرا از انجام کارهایی که مربوط به مردان است،‌ بازداشت».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4971  ,   يک ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «خوبی عادت این است که می توان آن را ترک کرد. عادت های بد و غیرمفید را ترک و عادت های خوب را جایگزین کنید. در اینجا عادت هایی را ذکر کرده ایم که اصولا انسان های مفید و موفق در زندگی خود انجام نمی دهند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4965  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «خانه و خانواده هم می تواند به کشوری کوچک که درگیر جنگ های داخلی است تبدیل شده و عرصه ی ظلم و حق کشی گردد و هم می تواند مدینه ی فاضله ای شود که عدالت در سرتاسر آن حاکم است. انتخاب هر یک از این دو تصویر، بر عهده ی اعضای خانواه است. اما پیشه کردن عدالت در ارتباطات، برخوردها و مسائل زندگی از عوامل پایداری یک خانواده محسوب می شود».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4960  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی

نــــــــــــــــــگار : «اگر در میان مدارک شما سند رسمی هست، سرتان را بالا بگیرید، سینه را ستبر کنید و با خیال راحت وارد دادگاه شوید. وقتی ادعاهاي شما مستند به سند رسمي است، خيالتان راحت باشد چون دير يا زود حق به حق‌دار خواهد رسيد. اما اگر سند رسمي ندارید، خودتان را آماده دردسرهای بعدی کنید».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4956  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «با حفظ حرمت و اقتدار مرد، زن می تواند سرپرست و نظارت کننده خوبی باشد، اما باید این نکته را در نظر داشت که هر حرکتی یا تصمیمی که به اقتدار مرد لطمه بزند و او را تضعیف کند، به تضعیف خانواده می انجامد».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4953  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «هر روز ۱۰ تا ۱۵ دقيقه با هم وقت بگذرانيد. کار مورد علاقه‌تان را باهم انجام بدهيد. اگر شما پيشنهادي براي اين اوقات نداريد اجازه بدهيد تا کودکتان کارش را انتخاب کند. اگر مي‌خواهيد عشق و محبت‌تان را به کودک نشان بدهيد به اين اوقات مشترک اهميت بدهيد». ‏
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4946  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «بسیار نادرست است اگر معنای قوّامیت (سرپرستی) را صرفاً مسئولیت بدون حقوق و اختیارات در نظر بگیریم. مسئولی که اختیار و حقوقی چون حق امر و نهی نداشته باشد عملاً با نوکران و غلامان خانه هیچ تفاوتی نمیکند. قطعاً این آیه شریفه نفرموده است «مردان غلامان زنانند!» بلکه فرموده مردان هم مسئولیت در مورد زنان و هم ریاست بر زنان دارند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4936  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بهداشت و سلامت, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «توصیه همیشگی من به بیماران خود این است که در رابطه زناشویی، به تنها چیزی که نباید فکر کنند، مسأله دخول است؛ بلکه از ابتدا باید بنا بر لذّت بردن از هم آغوشی، هم بستری، مصاحبت و معاشرت با همسر باشد؛ خواه ناخواه دخول نیز در انتها واقع خواهد شد. توجّه کنید که دخول باید وقتی اتّفاق بیفتد که زن و مرد احساس می کنند که علیرغم به کار بستن تمام توان خود در معاشقه، باز هم حرف های عاشقانه ناگفته ای دارند که بیان آنها نیاز به برقراری رابطه نزدیکتری دارد که همان مقاربت و دخول است».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4925  ,   يک ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بهداشت و سلامت, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «متاسفانه چاقی شکم هم در بانوان بسیار دیده می شود هم در آقایان؛ از سویی دیگر شما می توانید در هر سنی افراد مبتلا به چاقی شکم را مشاهده نمائید. در کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و البته هر قدر به سنین بالاتر می رسیم درصد افراد با شکم های بزرگتر بیشتر می شود».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4919  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «حرکت های نابودگرانه حقوق مرد بوسیله فعالین حقوق زن که از اوایل انقلاب حالتی خزنده و خاموش داشت امروز به صورت علنی و با حمایت های کلان و در سطح گسترده حال انجام است و خیلی مواقع به دروغ و با نام دین و با برداشت های سطحی و جزئی از بیانات سانسور شده مقام رهبری به خورد مردم و مسئولین داده می شود!».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4915  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »