احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for مهر, ۱۳۹۱

موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « بنا به گفته رئيس يكي از شعب دادگاه خانواده در تهران ۸۰ درصد خانم‌ها هستند كه تقاضاي طلاق مي‌كنند و مهريه خود را هنگام طلاق مي‌بخشند و اكثر مراجعان براي طلاق، زوج‌هاي جواني هستند كه ۲ تا ۳ سال بيشتر از زندگي مشتركشان نمي‌گذرد و بيشترين طلاق‌هاي رخ‌داده در جامعه نيز توافقي است».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4124  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «طبق آمار شبكه خبري برنا به نقل از رئيس موسسه بين المللي خانواده امين ميزان طلاق عاطفي در كشور ۵۳ درصد است. يعني از هر دو ازدواج يكي به طلاق منجر شده است. همچنين پژوهش‌ها نشان مي‌دهد ۵۲ درصد زوج‌هايي كه براي طلاق مراجعه مي‌كنند از روابط زناشويي خود در بخش‌هاي مختلف ناراضي هستند. ‌هرچند در حال حاضر آمار طلاق قطعي در كشور ۱۴ درصد است و‌۱۷ درصد طلاق رسمي ‌در جريان است كه زوج‌ها و دادگاه‌هاي خانواده آن را پيگيري مي‌كنند، اما ميزان بالاي طلاق عاطفي در كشور كارشناسان را نسبت به روابط سالم و طبيعي همسران در جامعه نگران كرده است».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4121  ,   يک ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « اگر طلاق قانوني را زلزله‌اي با بزرگاي سه و چهار در اركان خانواده و اجتماع بدانيم، طلاق عاطفي زلزله‌اي است با بزرگاي شش يا هفت. شايسته است قطب‌نماي بهتري براي خروج از حيطه گسل و در امان ماندن از آوار آن به دست گيريم».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4117  ,   يک ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « يكي از دلايل اصلي طلاق در جامعه بيكاري و فقر است و هنگامي كه تورم بالا مي‌رود، فقر نيز افزايش مي‌يابد و اين امر باعث بروز درگيري و طلاق در ميان زوجين مي‌شود.چنانچه سالانه ۱۰ درصد ميزان حقوق افزايش پيدا كند، تورم ۳۰ درصد رشد مي‌كند و در اين شرايط مردان نمي‌توانند از پس هزينه‌هاي زندگي برآيند و مجبورند ۲ شيفت كار كنند و همين موضوع باعث مي‌شود زن و مرد فرصت گفتگو و درد دل را با يكديگر نداشته باشند و پس از مدتي متوجه مي‌شوند آن چيزي كه از زندگي مي‌خواستند فراهم نشده و درخواست طلاق مي‌دهند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

 

{…}

شماره پست : 4114  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « همسراني كه چه در مرحله بحث و جدل، دعوا و مرافعه و تنش و كشمكش باشند، چه از بحث‌هاي ناراحت‌كننده عبور كرده، به جايي رسيده باشند كه احتمالا تمام جملات رد و بدل شده ميان آنها طي يك شبانه‌روز به صد يا حتي ده جمله نمي‌رسد يا اگر مي‌رسد هيچ حس حاكي از عطوفتي در كلامشان ديده نمي‌شود، دچار طلاق عاطفي شده‌اند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4111  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « وقیحانه ترین سوژه ها در همین شبکه های داخلی قابل دیدن است و دفاع سازندگان آنها هم شنیدنی. آنها قضاوت درباره سریال هایشان را به بعد از پایان سریال موکول می کنند، در حالی که در بیش از ۳۰ قسمت هر آنچه می خواهند را به خورد مردم می دهند و دست آخر در قسمت پایانی سریال، آن هم پس از فشار منتقدان، سعی می کنند پایان عبرت آموز را برای قصه، رقم بزنند».
ساتی فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4106  ,   يک ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی, مذهبی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « متاسفانه در دنیای مدرن می بینیم که زنان مدرن با اشتغال خود موجب اختلال در این انتظار و نگرش کودک شده و لذا در تکوین شخصیت وی نیز خلل وارد کرده اند . متاسفانه مادران شاغل ، مراقبت از کودک را از حالت متمرکزِ فردی و با یک نگرش واحد ، به حالت متفرقِ گروهی و با نگرش های متعدد و گاه متناقض در آورده اند و همین امر موجب شده که دلبستگی کودک نسبت به مادر از حالت طبیعی خارج شود و فرزند دچار نوعی حیرت احساسی و سرگشتگی عاطفی و دلبستگی پریشان شود».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4097  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « وقتی دیدید کسی کار زشتی را انجام می‌دهد، (مخصوصاً کار‌هایی که شرارت برای دیگران محسوب می‌شوند) امّا در درون خودش از خودش بدش می‌آید و ناراحت است؛ باید امید به خیر از این شخص داشت، امّا اگر کارش به جایی رسید که نگران نشد و تازه خوشحال هم ‌شد؛ این آغاز انحراف و ورود به شرّ است».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

 

{…}

شماره پست : 4094  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, اقتصادی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «با تمام طرح ها و منابعی که از سوی دولت در سال های اخیر به منظور حل مشکل اشتغال کشور در نظر گرفته شد، اما هنوز هم بیش از ۳ میلیون و ۱۰۰هزار نفر در کشور بیکار هستند که از این تعداد ۱ میلیون نفر زن و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز مرد هستند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4090  ,   3 ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « این استاد دانشگاه با انتقاد از برخی عملکردهای نادرست رسانه ملی و برخی افراد در حوزه دین تصریح کرد: ما باید برای نشان دادن چهره زیبا از دین قطعات پازل را بشناسیم، اکنون ۲۰ سالی است که در ایام غدیر، تولد و شهادت بانوی بزرگ اسلام به فکر اثبات تشیع هستیم و این در حالی است که روز به روز آمار جرم در شیعه افزایش می یابد».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4083  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »