احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for تیر, ۱۳۹۱

موضوع : ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « افرادی با هوش هیجانی بالا دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آنها را از دیگران متمایز می کند و ضامن موفقیت آنها در زندگی است. افرادی با هوش هیجانی بالا در ضمن تعارض قادرند به طور عمیق و منطقی بیندیشند و به جای اینکه واکنش نشان دهند، گوش کنند و خواسته هایشان را به شکل مناسب اظهار نمایند این افراد، احساسات یا افکار خشم را سرکوب نمی کنند، بلکه به جای آن، این احساسات و افکار را با روش سازنده اظهار می کنند. همچنین این افراد بهتر می توانند خود را کنترل کرده و به خود انگیزه دهند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3852  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « امروزه تقریبا همه دختران خواهان زندگی مستقل هستند از طرفی بعضی مواقع خانواده پسر مایل هستند كه تازه عروس و داماد چند سالی را نزد آن‌هاباشند و با هم زندگی كنند تا بتوانند درآمد خود را پس انداز كنند. این مسئله موقعیتی را پدید می آورد كه باعث اختلاف می‌شود. برای تصمیم‌گیری صحیح لازم است كه همه شرایط در نظرگرفته شود و دو طرف خواسته‌های خود را بازگو كنند تا بعد از ازدواج اگرخواستند در یك خانه زندگی كنند دچار مشكل نشوند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3851  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « متأسفانه صدا و سیما یکی از عمده‌ترین مجموعه‌های دامن زن به جریان بی‌حجابی در کشور است ولو اینکه مراعات هم بکند و خاله شادونه پیراهن بلند هم بپوشد اما در واقع تازه‌ترین مدها را در شبکه‌های مختلف ارائه می‌کند و همان بازیگر تلویزیون در بیرون از فضای تلویزیون طور دیگری ظاهر شده و حرف‌های عجیب و غریب می‌زنند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3846  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, اقتصادی, جنسی, مطالب گوناگون, منکرات

نــــــــــــــــــگار : « لوط سی سال در میان قوم خود همچون كوه ایستاد و در برابر آنها قیام كرد، و مكرّر و هر روز آنها را با نصیحت و پند و استدلال و ترساندن از عذاب خدا، به سوی حق راهنمایی می‎نمود و حجّت را بر آنها تمام می‎كرد. ولی قوم او، وقتی كه مسافران و واردین غریب را می‎دیدند، سنگ به سوی آنها انداخته، و هر كس كه سنگش به كسی اصابت می‎كرد، اموالش را می‎گرفت و با او عمل زشت انجام می‎داد و سه درهم به عنوان غرامت می‎پرداخت، و قاضی آنها به دادن این سه درهم به مسافر مظلوم، قضاوت می‎كرد».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3843  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, عقیدتی, مذهبی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «هر فردي با مراجعه به زندگي جوانان و مطالعه رفتارهاي اجتماعي آنها، اين مسئله را به صورت ملموس درخواهد يافت كه در سال هاي اخير و بخصوص پس از پايان هشت سال دفاع مقدّس، گرايش به فرهنگ بيگانه و فرهنگ غربي در بين جوانان ما رشد صعودي يافته است و گروه هايي از جوانان به علل گوناگون از دين و فرهنگ حالت گريز پيدا كرده اند، به گونه اي كه وقتي در بين برخي از آنها از دين و فرهنگ خودي سخن به ميان مي آيد به صورت علني بي ميلي و بي علاقگي خود را به دين اظهار مي كنند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3838  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, اقتصادی, زندگی اسلامی, فرهنگی

نــــــــــــــــــگار : «طی سال‌های اخیر نقش مادری به دلایل گوناگون از جمله گرایش به مصرفگرایی، تجملگرایی و همچنین افزایش نگرانی مادران نسبت به آینده فرزند سخت‌تر از سابق شده است و زنان بعد از گذشت زمان نسبتاً زیادی که از ازدواجشان می گذرد به فرزنددار شدن فکر می¬کنند و در نهایت نیز تمایل چندانی به داشتن بیش از یک فرزند نداشته، تربیت و بزرگ کردن آن فرزند نیز در نظرشان سخت و طاقت فرسا جلوه می‌کند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3833  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, حجاب و عفاف, فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « کافیست اگر در تهران هستید، به خود زحمت دهید و به مرکز پایتخت، میدان هفت تیر بروید و ببینید چند درصد فروشگاه‌های این میدان که بورس لباس زنانه‌ است، لباس‌های قوم لوط را نمی‌فروشند؟ چند درصد عابران و خریداران لباس‌های قوم لوط بر تن ندارند؟!».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3827  ,   5 ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : جهاد و شهادت, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «وقتی دستش از بدن قطع شد، شمشیری از دوستش (شهید علی مردانی) گرفت تا اگر در خط کار به جنگ تن به تن کشید بتواند دشمن را پای در بیاورد. از هوش بالایی برخوردار بود و درسش از همه بهتر بود. به طوری که رژیم طاغوت برای بورس شدنش در خارج کشور پیشنهاداتی به او داده بودند که قبول نمی کرد. بعد از انقلاب هم بچه های سپاه اصرار داشتند که او درس را ادامه بدهد اما می گفت: ‌تا جنگ ادامه دارد درسم را نمی خوانم. آنقدر جبهه رفت که بالاخره شهید شد».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3821  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : عقیدتی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «جنیان موجودات بسیار لطیف و انعطاف پذیرهستند مانند هوا که قابل انبساط و انقباض هستند. گاهی به صورت آدم، گاهی موجودات کوچک، گاهی موجودات بزرگ با بدن‏ها و چشم‏ها و موهای عجیب نمودار می¬شوند؛ یعنی ظاهر شدن برای انسان به صورتی خاص، نه آن که از ماهیت حقیقی خود خارج شوند و تغییر ماهیت دهند، بلکه به این معنا در قوه حس و ادراک انسان به صورت‏های مختلفی محسوس می‌شوند، بدون آن که تغییر ماهیتی صورت گیرد».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3815  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, روحی درونی, زندگی اسلامی, معاد, منکرات, نور حقیقت

نــــــــــــــــــگار : « در روايات داريم، جهنم با اين حال وحشتناكش، از يك قشر ناله مي زند و ضجه مي كند و آن اهل ريا هستند. حال بد رياكاران عالم عامل مي شود كه هم جهنم و هم آنهايي كه خود در جهنم هستند و ضجه مي زنند، به واسطه اين اهل ريا، ضجه مضاعفي داشته باشند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3811  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >