احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for خرداد, ۱۳۹۱

موضوع : اخلاق اسلامی, اهل بیت علیهم السلام, شناخت

نــــــــــــــــــگار : «يكي از آموزه هاي تربيتي و اخلاقي كه امام جواد(ع) بر آن تاكيد دارد، عمل همراه با شناخت است. انسان اگر در كاري وارد شود كه نمي شناسد يا از جايي وارد شود كه راه ورود به آن كار نيست، شكست مي خورد و به جاي آن كه كاري را به درستي انجام دهد و از سود آن كار بهره برد دچار زيان مي شود و از كاري كه كرده زيان و ضرر بهره او مي شود. شناخت كار و موارد ورود و عمل به آن لازمه انجام هر كاري است. دراين باره امام جواد(ع) فرمودند: من لم يعرف الموارد اعيته المصادر؛ كسي كه راه ورود به كاري را نشناسد، راه برون شدن از آن درمانده اش مي كند. (بحارالانوار، ج ۵۷، ص ۴۶۳) يعني عدم شناخت كار و راهكارهاي انجام آن شخص را در دامي مي افكند كه بيرون آمدن از آن بسيار دشوار و سخت خواهد بود».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3756  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی, فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « ما، هم اکنون در جامعه ای زندگی می کنیم که در آن ، “خانواده” ۸ برابر بیشتر از دنیا متلاشی می شوند و این نه زنگ خطر، که خود خطر است. حال در این گیرودار، حماقت محض است که این “مصیبت بزرگ اجتماعی” که گریبانگیر خانواده های مان شده است را نادیده بگیریم و دل خوش کنیم که در غرب بنیان های خانواده از هم فرو می پاشد و غرب چنان می شود و چنین می شود».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3731  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, فرهنگی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «  در شرایط کنونی کمتر کسی است که باور به تغییر خانواده نداشته باشد .هم شواهد آماری وجود دارد و هم شواهد اجتماعی وفرهنگی. مسائلی مانند افزایش طلاق ، آزادی روابط دختر و پسر در قبل از ازدواج ،کاهش فرزند آوری، تضعیف حیات عاطفی خانواده ، تاخیر در ازدواج یا مضیقه در ازدواج، تغییر نگرش های جنسیتی، افزایش خشونت در خانواده ها، کاهش اعتماددر بین اعضای خانواده، میزان افزایش استفاده از رسانه هایی مانند تلویزیون، ماهواره، و اینترنت که به کاهش فضای صمیمت در خانواده انجامیده است و دهها مشکل و مسئله دیگر ضرورت انجام این تحقیق را به ما نمایان می سازد».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3730  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « سربازی به شیوه غلط فعلی و با مدت زمان بسیار طولانی منشأ بسیاری از مشکلات و ناهنجاریهای اجتماعی و فرهنگی است که شاید خیلی از ما فکرش را هم نمی‌کنیم. ».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3723  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بهداشت و سلامت

نــــــــــــــــــگار : « بنا بر گزارش سايت اينترنتي سازمان جهاني بهداشت، دكتر تايز بوئرما، يكي از مقامات بهداشتي اين سازمان در همين رابطه متذكر شد: در آمار ابتلا به بيماري هاي غيرواگيردار نظير سرطان، بيماريهاي قلبي و سكته مغزي در كشورهاي مختلف تغييرات قابل توجهي بوجود آمده است».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3716  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : جهاد و شهادت, حجاب و عفاف, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « شهید حمیدرضا قلی زاده :خواهرم، حجابت را حفظ كن و به دشمنان اسلام و انسانيّت بفهمان كه زن مسلمان ايراني زني است آزاده، با شخصيّت، باايمان و الهام گرفته از مكتب بانوي بزرگ اسلام زهراي اطهر(س)‌ كه هرگز اجازه نخواهد داد – همانند زنان به لجن كشيده- از او عروسكي كوكي بسازند و وسيله‌اي براي فروش بيشتر كالاهاي تجارتي شود».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3710  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, اخلاق اسلامی, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « تحقيقات نشان مي دهد كه روابط اجتماعي متعادل نگرش شما را نسبت به زندگي بهبود مي بخشد. شما براي رويارويي با مشكلات زندگي نياز به دوستان واقعي داريد ولي قبل از هر چيز خودتان نيز بايد يك دوست واقعي باشيد».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3699  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : ولایت ، مرجعیت و بزرگان

نــــــــــــــــــگار : «يكي از اقوام كه اينها را براي من تعريف مي كرد گفت انسانهاي بزرگ به راحتي مي توانند با اموات ارتباط برقرار كنند و سپس به پدرم گفت: آقا شما مادرتان را در خواب ديده ايد؟ پدرم گفت: بله؛ ايشان پرسيد كه مادرتان چه شكلي بود؟ پدرم گفت: چادرش را پايين آورده بود و صورتش پوشيده بود. آن فرد تعجب كرد و گفت: عجب مگر شما پسرش نبوديد؟ مگر نامحرم بوديد كه اين كار را كرده بود؟ پدرم لبخندي زد و اشك گوشه چشمش جمع شد و گفت: شايد مي خواسته تا محبت مادر و فرزندي دوباره در وجود من زنده نشود».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3692  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, اقتصادی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «وي در پاسخ به اين پرسش كه چگونه يك خانواده حاضر مي‌شود منوي ۲۰۰ هزارتوماني را براي مهمانان خود انتخاب كند، مي‌گويد: برخي از اين دامادها زير بار قرض و وام مي‌روند و حتي خانه‌اي براي خود ندارند. آنها به ظاهر و چشم و هم‌چشمي اهميت مي‌دهند البته ناگفته نماند كه اين روزها از تعداد مهمانان كاسته شده است و بيشتر مهمانان دوستان و فاميل‌هاي درجه يك هستند. ديگر آن زمان كه مهمانان در مرز ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر بودند، گذشت الان مهمانان يك عروسي به زير ۱۰۰ نفر مي‌رسند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3683  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : ازدواج و خانواده, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «تا همين چند سال پيش سبك و سياق خواستگاري و ازدواج‌ با سبك و سياق خواستگاري امروزي بسيار فرق داشت. در آن زمان معمولا همه اهل محل مي‌دانستند كه در كدام خانه دختر دم‌بخت وجود دارد و به محض اين‌كه كسي سراغ يك دختر مناسب براي پسرش را مي‌گرفت، تمام فاميل و اهل‌ محل و همسايه‌ها دست به كار مي‌شدند و شروع به معرفي فهرست بلند بالايي از دخترهاي دم‌بخت فاميل و محله مي‌كردند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3679  ,   يک ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »