احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for the ‘جهاد و شهادت’ Category

موضوع : جهاد و شهادت, زندگی اسلامی, مذهبی, معاد

نــــــــــــــــــگار : «آسانترین روش تنظیم وصیت نامه، “خودنوشت” است. همینکه وصیت به خط و قلمتان نوشته و امضا و تاریخ (روز و ماه وسال) داشته باشد، در همه جا پذیرفته می‌شود».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5240  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, جهاد و شهادت, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «کسانی اسمشان در طومار شهدا نوشته می‌شود که عاق والدین نباشد. عقوق دارای مراتبی است و فوق تمام عقوق این است که انسان باعث شود که پدر و مادرش به وسیله او بمیرند؛ بنابراین انسان با خواندن هزار رکعت نماز مستحبی به جایی نمی‌رسد، اما راه توبه در صورتی که توبه حقیقی باشد باز است».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5180  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اقتصادی, جهاد و شهادت, زندگی اسلامی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « امام موسي كاظم عليه السلام اين گونه مي فرمايند: هركس از راه حلال، طلب روزي كند تا آن را به مصرف خود و خانواده اش برساند، هم چون مجاهد راه خداست. همچنین امام محمد باقر عليه السلام مي فرمايد: هر كس براي بي نيازي از مردم و تلاش براي رفاه خانواده خويش و نيكي كردن به همسايه، به طلب دنيا [مال و امكانات زندگي و كسب و كار] برخيزد، به روز واپسين، در حالي خداي بزرگ را ديدار مي كند، كه چهره اش مانند ماه شب چهاردهم مي درخشد».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4153  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : جهاد و شهادت, زندگی اسلامی, مذهبی, معاد

نــــــــــــــــــگار : «کسی که معرفتی نسبت به مرگ و همچنین آمادگی برای سفر آخرت داشته باشد، مرگ را زیبا دیده و برای پذیرفتنش آغوش باز کرده و منتظر اوست. اما همین کس نیز باز هم از خدا عمر می طلبد تا بیشتر تلاش کند و بیشتر موجبات رضای خدا، و تعالی آخرت را فراهم نماید».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4044  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : جهاد و شهادت, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «وقتی دستش از بدن قطع شد، شمشیری از دوستش (شهید علی مردانی) گرفت تا اگر در خط کار به جنگ تن به تن کشید بتواند دشمن را پای در بیاورد. از هوش بالایی برخوردار بود و درسش از همه بهتر بود. به طوری که رژیم طاغوت برای بورس شدنش در خارج کشور پیشنهاداتی به او داده بودند که قبول نمی کرد. بعد از انقلاب هم بچه های سپاه اصرار داشتند که او درس را ادامه بدهد اما می گفت: ‌تا جنگ ادامه دارد درسم را نمی خوانم. آنقدر جبهه رفت که بالاخره شهید شد».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3821  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : جهاد و شهادت, حجاب و عفاف, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : « شهید حمیدرضا قلی زاده :خواهرم، حجابت را حفظ كن و به دشمنان اسلام و انسانيّت بفهمان كه زن مسلمان ايراني زني است آزاده، با شخصيّت، باايمان و الهام گرفته از مكتب بانوي بزرگ اسلام زهراي اطهر(س)‌ كه هرگز اجازه نخواهد داد – همانند زنان به لجن كشيده- از او عروسكي كوكي بسازند و وسيله‌اي براي فروش بيشتر كالاهاي تجارتي شود».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3710  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, اخلاق اسلامی, جهاد و شهادت, زندگی اسلامی, سیاسی, فرهنگی

نــــــــــــــــــگار : «مذهبی های بی خطر بیش ار هر چیز دیگر مروج سکولاریسم و اسلام فردی هستند. تقوایی که مورد تجویز این جریان خطرناک است، تقوای مسئولیت گریز و گوشه گیر است. تمام اسلام را در یک سری ظواهر خشک و خالی و بی روح تفسیر و عمل می کنند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3332  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, جهاد و شهادت, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «ایمان آسیه او را از عرش دنیایی اش به فرش می کشد. به خاکستر سیاه می نشاند. او که روزگاری بانوی اول مصر بوده حالا به تلافی ایمان به پروردگار یگانه، از سوی همسرش سخت ترین شکنجه ها را تحمل می کند و در تمامی آن لحظات پردرد، در مناجاتهایش، همنشینی با خدا را در بهشت می خواهد».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3141  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, جهاد و شهادت

نــــــــــــــــــگار : «خواهر شهید محمدجواد تندگویان یادآور شد: مادرم بسیار مهمان‌دوست بودند و به همین دلیل مردم خانه ایشان را خانه خودشان می‌دانستند و همه احساس مادری و فرزندی نسبت به وی داشتند؛ مادرم در تربیت ما نیز علی‌رغم اینکه در دوره رژیم طاغوت رشد کردیم، خیلی متعهد و مسئول ما را تربیت کردند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3131  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : جهاد و شهادت, زندگی اسلامی

نــــــــــــــــــگار : «هدف من از رفتن به جبهه این است که، اولاً به ندای “هل من ناصر ینصرنی” لبیک گفته باشم و امام عزیز و اسلام را یاری کنم و آن وظیفه ای را که امام عزیزمان بارها در پیامها تکرار کرده، که هرکس که قدرت دارد واجب است که به جبهه برود، و من می روم که تا به پیام امام لبیک گفته باشم…»

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 2923  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »