احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for the ‘نماز و بندگی’ Category

موضوع : زندگی اسلامی, معاد, نماز و بندگی, نور حقیقت

نــــــــــــــــــگار : «شخصی که در سکرات موت قرار دارد، به قدری در سرگردانی و تحیر است که چه بسا اسم خود را نیز به یا نمی آورد. او در یک حالت گیجی و تحیر تام است. لذا در روایات متعدد گفته شده که به او کمک بدهید. شهادتین را به این صورت به او تلقین کنید، در کنار او نشسته و آرام آرام نه با داد و بیداد و دعوا و اینطور چیزها که بیشتر او را اذیت کند به لو تلقین کنید که بگوید: لااله الا الله، محمدا رسول الله، علیا ولی الله».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5748  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بهداشت و سلامت, زندگی اسلامی, نماز و بندگی

نــــــــــــــــــگار : «روزه‌داری اگر به درستی اجرا شود یک تمرین خوب است. روزه باعث حذف سموم بدن و کاهش قند و ذخایر چربی خون می شود. روزه عادات غذا خوردن سالم را ترویج کرده و ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند. یک متخصص آفریقایی در این مقاله به ۱۰ فایده بهداشتی روزه گرفتن اشاره می کند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5453  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : معاد, نماز و بندگی, نور حقیقت

نــــــــــــــــــگار : «آنها مایه عبرت باشند سزاوارتر است تا تفاخر، اگر با مشاهده وضع آنان به فروتنى روى آورند عاقلانه‏ تر است تا آنان را وسیله فخر فروشى قرار دهند اما با دیده‏ هاى کم سو به مردگان نگریستند، و با کوته بینى در امواج نادانى فرو رفتند، اگر احوال آنان را از خانه ‏هاى ویران، و سرزمین‏هاى تهی از زندگان، بپرسند، پاسخ دهند: در لابه لای خاک رفتند و گم گشتند، و شما ناآگاهانه نیز دنباله روى آنان شدید بر فرق سرشان پای می گذارید، و بر روى جسدهایشان بذر مى افشانید، و در آنچه به دور انداخته اند مى‏ چرید، و بر خانه‏ هایی که ویران کردند مسکن گرفته‏ اید، و روزهایی که میان شما و ایشان است بر شما گریه و نوحه مى‏ کند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4507  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : زندگی اسلامی, مذهبی, مطالب گوناگون, نماز و بندگی

نــــــــــــــــــگار : « روزه دار، مستجاب الدعوه است. هنگامي كه روزه دار بر سر سفره افطار مي نشيند هر دعائي مي كند اجابت مي شود و از زمان هايي كه دعا به اجابت مي رسد همين زمان افطار است. پس در اين زمان براي همگان از جمله مومنان و برادران ايماني خود در حال و گذشته دعا كنيد و حوايج دنيوي و اخروي را از خدا بخواهيد. هنگامي كه بر سر سفره افطاري نشسته ايد فورا به خوردن شروع نكنيد و از اين امتياز افطاري و پاداش خاص بهره بريد و براي خود و ديگران دعا كنيد كه مستجاب است».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3925  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, زندگی اسلامی, مذهبی, نماز و بندگی

نــــــــــــــــــگار : « اي مردم! هركه از شما روزه دار مؤمني را در اين ماه افطار دهد، نزد خدا پاداش بنده آزاد كردن و آمرزش گناهان گذشته اش را خواهد داشت.برخي از اصحاب گفتند: يا رسول الله! همه ما قادر به انجام آن نيستيم. حضرت فرمود: با افطار دادن روزه داران، از آتش جهنم بپرهيزيد، اگر چه به نصف دانه خرما و يا به يك جرعه آب باشد».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3915  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : زندگی اسلامی, نماز و بندگی

نــــــــــــــــــگار : «نمازگزار ناچار است که براى صحت و قبولى نماز خود از بسیارى از گناهان اجتناب ورزد ; مثلا , یکى از شرایط نماز مشروع بودن و مباح بودن تمام وسایلى اسـت کـه در آن بـه کار مى رود , مانند آب وضو و غسل , جامه اى که با آن نمازمى گزارد و مکان نـمـازگـزار , این موضوع سبب مى شود که گرد حرام نرود و در کار وکسب خود از هر نوع حرام اجـتـناب نماید».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3415  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : آ.پناهیان, توحید, نماز و بندگی

نــــــــــــــــــگار : «اگر کسی هویت عبد بودن خود را درک نکند، گریه‌ي بر امام حسین هم در او کم‌اثر خواهد بود. اگر کسی خودش را عبد نداند، در وجودش تکبر دارد و برای خودش نوعی خدایی قائل است. آیا گریه‌ي کسی که با تکبر برای امام حسین گریه کند، با کسی که با تواضع برای امام حسین گریه می‌کند، یک اثر خواهد داشت؟».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 2291  ,   يک ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : زندگی اسلامی, مذهبی, نماز و بندگی

نــــــــــــــــــگار : « از دیدگاه قرآن کریم عبادت ، هدف آفرینش است و چون هر لحظه فیض خالقیت خدا به ما سوا مى رسد: یسئله من فى السموات و الاءرض کل یوم هو فى شاءن (۵) عبادت نیز مرزى ندارد و همان گونه که حدوث عبادت به حدوث خلقت است ، بقاى آن نیز به بقاى خلقت وابسته است و انسانى که در مسیر کمال خود عبادت را ترک کند، همانند درختى است که از نمو و تناور شدن مانده است و چنانکه به اجمال گذشت ، عبادت هدف نهایى آفرینش انسان نیست ؛ همان گونه که درخت شدن براى هسته ، هدف نهایى نیست ، بلکه هدفى متوسط است و هدف نهایى آن به بار نشستن و ثمر دادن است ، عبادت نیز براى انسان هدف متوسط است».

{…}

شماره پست : 2086  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : زندگی اسلامی, نماز و بندگی

نــــــــــــــــــگار : «امیرمومنان فرمودند: اگر مومن، دنیا را مانع از آخرت خودش قرار بدهد؛ پروردگار او را از هر دو باز می‌دارد.
پروردگار می‌فرماید: چرا این شخص نماز را تند می‌خواند؟! مگر رفع شداید و حوائج او و قضای حاجات او در دست کسی غیر از من است؟!».

{…}

شماره پست : 1988  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : زندگی اسلامی, مذهبی, مطالب گوناگون, نماز و بندگی

نــــــــــــــــــگار : «ما اگر بخواهیم به شکل عادی و معمول آثار گناهان را از بین ببریم در زمان دیگر و در سرزمینی غیر از عرفات، بله نیاز به برنامه‌ای طولانی‌مدت است، تا انسان در این برنامه طولانی‌مدت بتواند آثار گناهان خود را از بین ببرد. اما به زایری که در احرام نیز با «لبیک گفتن» اعلام کرده است که می‌خواهد تا حد امکان و توان خود مطیع خدا باشد، یک راه میان‌بر پیشنهاد می‌شود یعنی در یک مکان ویژه و تعیین شده، در یک زمان معین و با مناجات مخصوصی که با خدا برقرار می‌کند، تلاش می‌کند که آثار گناهانش را ذوب کند».

سایت فرهگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 1963  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »