احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for the ‘مقالات’ Category

موضوع : امامت, مقالات

نــــــــــــــــــگار : «می‌آییم و مثلاً برای بیان ارادت و تبعیت مان می‌گوییم اگر ولی فقیه در وسط روز بگوید : ” الآن شب است ما می‌پذیریم ! ” اگر ولی فقیه چنین بگوید هم او اشتباه می‌کند و هم تو که می‌پذیری ! اصلاً ولی فقیه را ما تبعیت می‌کنیم چون در شب تاریک زندگی روز را تشخیص می‌دهد و در روز روشن هدایت از شب حفظمان می‌کند و اگر روزی ولی فقیه فرق روز و شب را تشخیص ندهد همان لحظه از ولایت ساقط است . چرا عقل و فهم مردم را دست کم می‌گیریم و نه فقط به مردم بلکه به ولی فقیه و دین اهانت می‌کنیم ؟».

{…}

شماره پست : 2253  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, امام خمینی (ره), حجاب و عفاف, فرهنگی, مقالات

نــــــــــــــــــگار : «امام(ره) راه حل کشف حجاب و ایجاد اقلیتی از زنان و دخترکان خیابان گرد را از بزرگترین خیانت های رژیم طاغوت می دانستند و آنرا از جنایات بزرگ رضا شاه می خواندند که باید در نظام اسلامی با آن مقابله شود و می فرمود: «آن شقىّ جنایتكار( رضا قُلدر) دست به یك جنایت زد و آن جنایت كشف حجاب بود و به جاى اینكه نیمى از جمعیت ایران را فعال كند آن نیم دیگرى هم كه نیمه مردان بود به‏طور بسیار زیادى از فعالیت انداختند و این عروسك هایى كه درست كردند و در همه ادارات جا دادند و در همه خیابان ها راه انداختند، آنهایى كه در ادارات بودند، سایر افرادى كه در ادارات بودند را هم از كارهاى خودشان بازداشتند و آنهایى كه در خیابانها رها بودند، جوان هاى ما را به فساد كشاندند و فعالیت جوان هاى ما را از دست آنها گرفتند.»

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 2201  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, اقتصادی, مطالب گوناگون, مقالات

نــــــــــــــــــگار : «یکی از این کاربران گفته بود وقتی سه بانک کشور اعلام کردند که مزدا۳ و پروتون و جایزه ۲۵۰ میلیون ریالی می‌دهند من عکس‌های این دو خودرو را از اینترنت سرچ کردم و پرینت گرفتم و لای دفترچه پس‌اندازم گذاشتم، برای جایزه نقدی هم یک کارت تبریک برای خودم فرستادم که شما برنده جایزه ۲۵۰ میلیون ریالی شده‌اید. باور کنید واقعا فکر می‌کردم با این کار که جزیی از یک برنامه مثبت‌اندیشی بود حتما برنده می‌شوم اما حتی یک‌هزار تومان هم برنده نشدم، رفتم حسابم را بستم، عکس‌ها را پاره کردم و ریختم دور، پیش خودم گفتم مرده‌شور هر چی نقشه ذهنی و ذهن مثبت را ببرن».

{…}

شماره پست : 1826  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : مقالات

به نظر می‌رسد راز غلبه نظام اسلامی بر تهدیدات براندازنده‌ دشمنان در خلال سه دهه‌ گذشته، اتصال به منبع فیض الهی و درنتیجه قرارگرفتنِ آن در جریان شمول امدادهای غیبی و سنن حاکم بر نظام هستی است که البته به دلیل ماهیت غیرمادی از سوی سیاست‌مداران و تحلیل‌گران مادی‌گرای غربی در هنگام ارزیابی قدرت ایران مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد».

{…}

شماره پست : 1769  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اقتصادی, سیاسی, مقالات

نــــــــــــــــــگار : «موضوع دیگر اینکه آن که رئیس دانشگاه آزاد اسلامى مجموعه تحت مدیریت خود را با موسسات خصوصی هم ردیف قرار داده و نتیجه گرفته که تحقیق و تفحص از مؤسسات خصوصى برخلاف قانون اساسى است! لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد اسلامى یک مؤسسه شخصى و خصوصى نبوده بلکه متعلق به مردم شریف ایران است و یک مؤسسه غیرانتفاعى غیردولتى محسوب مى شود که شوراى عالى انقلاب فرهنگى نیز حدود و اختیارات آن را براساس مصوبات خود، تعیین نموده است. در این زمینه اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامى گویاى این حقیقت مى باشد».

{…}

شماره پست : 1760  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : سیاسی, مقالات

نــــــــــــــــــگار : «دشمن روزانه بر علیه این نظام تحرکات نرم و سخت را دنبال می‌کند اما ما هنوز در پی مچ‌گیری های کودکانه از یکدیگریم».

{…}

شماره پست : 1749  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اقتصادی, مطالب گوناگون, مقالات

نــــــــــــــــــگار : «کاش ما هم به مانند سالکان واقعی به امر مولایمان گوش فرا می دادیم تا اینگونه برچسب سالک نیمه راه را بر ما نمی زدند. بیانات فوق را “حضرت آیه‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب” ۱۰ سال پیش به رؤسای قوای سه گانه طی فرمان مهمی در خصوص مبارزه همه جانبه و سازمان یافته با مفاسد مالی و اقتصادی صادر کردند. ولی باز ثقل قوه سامعه ی ما مانع از سمع این ره توشه ها گردید و امروز ما مانده ایم و کوهی از شرمندگی».

{…}

شماره پست : 1755  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : سیاسی, مقالات

نــــــــــــــــــگار : «ما نبايد اين غفلت را بكنيم كه آنها حرف اثباتي هم می خواهند اما قدم اول، نفي است، لا اله است، اين را بايد در اين كشورها تثبيت كنيم. هر چه ما در اين سي سال در نقد غرب داريم بايد به ميدان اين كشورها بياوريم تا فريب غرب را نخورند، كما اينكه آنها مي‌خواهند انقلاب اسلامي را نقد كنند مي‌گويند انقلاب اسلامي موفق نيست، ما بايد به شدّت مدل تركيه را نقد كنيم و قبل از نقد اينها اصل غرب را نقد كنيم؛ چون مهم‌ترين خطري كه ما را تهديد مي‌كند جريان سكولاريسم است! نه طالبانيسم و مدل عربستان. اين «لا اله» ماست «الا الله» ما هم عصر ظهور و قانون اساسي است و جريان توحيد در جامعه آرماني و چشم ‌انداز و ساختار حكومت. اگر ما الآن مظالم جهاني غرب را نقد كنيم مردم به سمت دموكراسي نمي‌روند. اين نقد اگر فراگير شد، ديگر، سكولارهاي كشورهاي عربي هم نمي‌توانند انقلاب‌ها را به سمت دموكراسي مصادره كنند».

{…}

شماره پست : 1512  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : مقالات

نــــــــــــــــــگار : « ولايت، از يک سو مطلق است (يعنی مجموعه اجزای حکومت بايد بتوانند مثل ساير حکومت ها در همه موضوعات اجتماعی تصرف کنند) و از سوی ديگر، قانونمند است (يعنی اختيارات همه اجزای حکومت بايد در قانون اساسی و قوانين عادی، که آن هم بر اساس حق حاکميت ملی، تنظيم و تدوين می شود، تعريف و ترسيم گردد). ثالثاً، حکومت مقيد به فقه نيست و می تواند از آن عبور کند؛ چون در عرصه اجتماعی، قوانينی مثل قانون کار، ماليات و … را بايد اجرا کرد که زمينه ای در فقه ندارد».

{…}

شماره پست : 1511  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : سیاسی, فرهنگی, مطالب گوناگون, مقالات

نــــــــــــــــــگار : «تلویزیون ایران از فرصت‌های بی‌شمار و جذاب فراهم شده به واسطه حضور متنوع مردم و جوانان در سخنرانی‌های رهبری بهره برداری نمی‎کند. نمایش تلویزیونی مخاطبان سخنان رهبری در حسینیه امام خمینی و فضاهای خارج از آن، عمدتاً در چارچوب چند کلیشه ثابت صورت می‌پذیرد. مخاطبان رهبری یا در حال قیام و استقبال پر شور/ یا در حال قیام و وداع پر شور/ یا در حال شنونده نشسته / و یا در حال گفتن تکبیر در حمایت از فرمایشات رهبری هستند و این در حالی است که ظرفیت های بازنمایی از عواطف و دیدگاه‌های مردمی بسیار بیش از این است».

{…}

شماره پست : 1470  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >