احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for the ‘شیعه’ Category

موضوع : اهل بیت علیهم السلام, بررسی عقیدتی, شناخت, شیعه, عقیدتی, نبوت, نور حقیقت

نــــــــــــــــــگار : « فزوني زنان آماده ازدواج بر مردان، اين حق را براي زن ايجاد مي كند يا به تعبير ديگر اين تكليف را براي مرد و اجتماع پديد مي آورد كه با پذيرش و اعمال تعدد زوجات نياز مذكور برآورده شود. منع از تعدد زوجات در چنين شرايطي موجب رواج فحشا و جرائم و بروز بيماري هاي روحي و جسمي و عوارض ديگر مي شود».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4159  ,   6 ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اهل بیت علیهم السلام, شناخت, شیعه, مذهبی

نــــــــــــــــــگار : «پیامبر خدا فرموده است: گروهی از امت من تلاش فکری و معنوی فراوانی خواهد کرد تا حقیقت را قبل از فرارسیدن قیامت برپا کند. در چنین هنگامه ای مسیح پسر مریم به زمین نزول خواهد کرد. رهبر آن گروه قائم ، به مسیح خواهد گفت که ما را در برپایی نماز مقتدایی کن. و او در پاسخ خواهد گفت : نه . سپس مسیح ، مقام امامی را به او اعطا خواهد کرد».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 2513  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : شیعه, نور حقیقت

نــــــــــــــــــگار : «سرآغاز متن کتاب، اولین عبارت کتابچه اینشتین / خطاب به آیت ­الله بروجردی این عبارت آلمانی است : Herzliche Gru“&e von Einstein هرتسلیش گروشس فن آینشتاین = با صمیمانه­ترین سلام­ها از اینشتین محضر شریف پیشوای جهان اسلام جناب سید حسین بروجردی. پس از ۴۰ مکاتبه که با جنابعالی بعمل آوردم اکنون دین مبین اسلام و آئین تشیع ۱۲ امامی (*۱) را پذیرفته ام / که اگر همه دنیا بخواهند من را از این اعتقاد پاکیزه پشیمان سازند هرگز نخواهند توانست حتی من را اندکی دچار تردید سازند! اکنون که مرض پیری مرا از کار انداخته و سست کرده است ماه مرتس ( مارس) (*۲) از سال ۱۹۵۴ ( *۳*) است که من مقیم آمریکا و دور از وطن هستم».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 2455  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : آ.مصباح یزدی, توحید, شیعه, عقیدتی

نــــــــــــــــــگار : «کسی که شما را آفریده است، می‌گوید آن چیزی که من ساختم، اینجور باید از آن استفاده کرد. حال اگر بگوییم دلمان می‌خواهد به شکل دیگری عمل کنیم، ممکن است به هر بدبختی‌ای منتهی شود. بنابراین، دین برنامه زندگی انسان است که خدایی که او را آفریده است، گفته این‌گونه باید رفتار کنی تا به آن نتیجه‌ای که من در نظر دارم و کمال و سعادت ابدی تو در آن است،‌ نائل شوی. ۱۲۴ هزار پیغمبر هم فرستاده است تا این راه را برای ما تبیین کنند؛ ائمه معصومین علیهم‌السلام را هم فرستاده است برای این‌که تفسیر کنند، توضیح بدهند و فداکاری هم بکنند تا مردم باور کنند اینها غیر از خیر ما چیزی نمی‌خواهند؛ دین به این معناست ».

{…}

شماره پست : 1726  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : حقانیت, شیعه, عقیدتی

نــــــــــــــــــگار : «در تحقیقاتی که در مطالب ناسا(سازمان هوا و فضای امریکا) داشته اند  نا سا سه نوع شکاف در ماه شناشایی کرده که عبارتند از ۱- شکافهای دایره ای که مال شهابها و سنگهای آسمانی است ۲- شکافهای مارپیچی که مال که دلیل آن هم یافته اند۳- شکاف کمر بندی  که نتوانشته اند توجیه علمی برای ان پیدا کنند».

{…}

شماره پست : 1241  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : تا جمعه ی ظهور, زرتشتی, شیعه, مسیحیت, یهود

نــــــــــــــــــگار : «در قرآن گفتار صریحی درباره آخرالزمان نیست و این اصطلاحی است که در احادیث و مولفات مسلمانان به چشم می‌خورد. در فرهنگ عامه مسلمانان بخصوص شیعه، اصطلاح آخر الزمان عصر حاضر است که از زمان پیامبر اسلام شروع شده‌است. طبق اعتقادات شیعه ظهور مهدي موعود در این دوران اتفاق می‌افتد و تحولات ویژه‌ای در جهان رخ دهد. طبق اعتقاد شیعه مبحث آخرالزمان با قیامت متفاوت است».

{…}

شماره پست : 1234  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : شیعه

نــــــــــــــــــگار : «حال سؤال مي‌شود كه فقيه كيست؟! فقيه يعني كسي كه راه و آداب زندگي كردن ديني را روي اين زمين از متن دين درآورد. شما هم اگر بتوانيد اين كار را بكنيد، فقيه هستيد. شما هم برويد درسش را بخوانيد، تحقيقاتش را بكنيد، روش و خط‌مشي آن‌را برويد، شما هم فقيه مي‌‌شويد. به نظر من وقتي انسان روي فقه مطالعه مي‌كند، مي‌رسد به اين‌كه چيزي مظلوم‌تر از فقه در اين دنيا نيست. فقه ما، فقه اسلام و بخصوص فقه شيعه، يك نظام بسيار بسيار دقيق علميِ منضبط دارد.»

{…}

شماره پست : 975  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : شیعه

نــــــــــــــــــگار : «شيعه در اثبات امام غائب مهدي عليه‌‌السلام و اعتقاد بوجودش تنها نيست، بلكه از طريق اهل سنت نيز روايات بيشماري در اين باب، موجود است، بطوري كه به آساني مي‌توان دعوي تواتر آنها را نمود.
حديث المهدي من ولدي از كلمات جامع نبي اكرم، و يكي از روايات قطعيه الصدور مي‌باشد، كه همه فرق و طبقات مسلمين، روايت كرده و پذيرفته‌اند، و در روايات زيادي از طريق فريقين (خاصه و عامه) تصريح به اسم و اسم پدر او نيز شده، و به روشني بيان گرديده كه او پسر امام يازدهم شيعه اثني‌عشري مي باشد.
منظور از اين سخن اين نيست كه به اثبات عقيده‌اي از عقايد شيعه اثني‌عشري پرداخته، و مخالفين شيعه را به اين اعتقاد مذهبي ملزم سازيم، بلكه منظور اين است كه اثري كه شيعه از تصور امام غائب و اعتقاد بوجود وي دريافت مي‌كند، و استفاده معنوي كه از اين راه عايدش مي‌شود، پس از گذشتن دو قرن و نيم از هجرت پيغمبر اسلام(ص) شروع نمي‌شود. بلكه پيغمبر اسلام با بيان صريح و اخبار قطعي خود، به مهدي موعود، پيش از موسم ولادتش آن حالت معنوي را كه با اعتقاد به مهدي در باطن يك نفر مسلمان واقع بين جلوه‌گر مي‌شود، در نفوس عموم اهل اسلام به‌وجود آورده، و در مسير معنوي، مورد استفاده‌شان قرار داده است.»

{…}

شماره پست : 966  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : توحید, شیعه, عقیدتی

نــــــــــــــــــگار : «وفسور «فان دیر هوفن» متخصص روان شناسی هلندی از کشف تاثیر مثبت تلاوت قرآن و ذکر خداوند متعال بر سلامتی انسان خبر داد. استدلال پروفسور هلندی در مورد این اکتشاف به تحقیقات مفصلی است که در مدت ۳ سال گذشته انجام داده است. به گزارش سنی آنلاین به نقل از اسلام الیوم وی در ادامه افزود: بعضی از بیماران مسلمان نیستند و اصلا لغت عربی را نمی فهمند با وجود این من به آنها روش تلفظ صحیح لفظ جلاله «الله» را آموزش می دهم که این کار در افرادی که مشکل تنفسی دارند منجر به نتایج شگفت انگیزی شده است. ایشان در ادامه تاکید کردند، مسلمانان با تلاوت مستمر و همیشگری قرآن کریم از مشکلات روانی زیادی محفوظ می مانند و همزمان درعلاج مشکلات تنفسی بسیار مؤثر و مفیداست. وی افزود: قواعد لغت عرب کمک کنند. اتصال ریه ئ قلب هستند ضمناً لازم بذکر است که پروفسور دیر هوفن که این تحقیقات را انجام داده مسلمان نیست.»

{…}

شماره پست : 948  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : شیعه, عقیدتی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «اينشتين اين حديث را از گرانبهاترين بيانات علمي پيشوايان شيعه در زمينه «نسبيت زمان» دانسته و شرح فيزيكي مفصلي بر آن مي‌نويسد. اينشتين همچنين در اين رساله «معاد جسماني» را از راه فيزيكي اثبات مي‌كند. او فرمول رياضي معاد جسماني را عكس فرمول معروف «نسبيت ماده و انرژي» مي‌داند: E = M.C2 >> M = E /C2»

{…}

برچسب ها : , ,
شماره پست : 937  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »