احمدی نژاد ازدواج اسلام امام خامنه ای بی حجابی تلوزیون جوانان حجاب حجاب اسلامی حضرت زهرا حقوق زنان خانواده دختر دختران رسانه ملی زن زناشویی زنان زن ایرانی زندگی زندگی مجردی زن سالاری زن مسلمان زن و شوهر سربازی شوهر شیعه صدا و سیما طلاق ظهور عشق عفاف فراماسونری فمینیسم قرآن مرد مردان مردم مرگ مشایی مهریه ولایت پسر پناهیان چادر

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:
هرگاه کسی برای خواستگاری نزد شما آمد و دینداری و امانت داری او را پسندیدید، به او زن دهید؛ که اگر چنین نکنید، در روی زمین تبهکاری و فساد بسیار پدید خواهد آمد.
بحار الانوار؛ ج103، ص372، ح3
تازه های اهل بیت (ع)
یافت نشد
تازه های اجتماعی
یافت نشد
تازه های زندگی اسلامی
یافت نشد
آخرين هاي سايت
Last Site
حدیث برگزیده
NEGAR
برترين پست ها
Top Posts
آخرين نظرات
Last comments

Archive for the ‘بدون دسته’ Category

موضوع : اجتماعی, ازدواج و خانواده, اقتصادی, بدون دسته, زندگی اسلامی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : «امروزه زنان در خانواده موقعیتی همانند مردان داشته و دیدگاه جنسیتی که سالیان بس طولانی بر تصور بشر حاکم بوده جای خود را به دیدگاه انسانی داده است. اینک در روابط انسانی زن یا مرد بودن تفاوتی ایجاد نمی کند بلکه هر کدام از ایشان به عنوان یک انسان کامل مقتدر بر سرنوشت خویش بوده و قابلیت تقبل مسوولیت و تصمیم گیری در امور مربوط به زندگی خود را دارند و هر یک از ایشان باید بتوانند نیازهای اولیه زندگی را از قبیل مسکن، خوراک و پوشاک بدون نیاز و اتکا به طرف مقابل تامین کنند».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 5037  ,   11 ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اخلاق اسلامی, اقتصادی, بدون دسته, زندگی اسلامی, مطالب گوناگون

نــــــــــــــــــگار : « امام صادق(ع) به مردم هشدار مي دهد كه مسئله امانت و شناسايي امين خيلي مهم است و نمي توان تنها به ظاهر برخي ها حتي مسلمانان متظاهر به اسلام بسنده كرد و بر اساس آن قضاوت و داوري كرده و چيزي را در نزدشان امانت گذاشت. آن حضرت هشدار داده و مي فرمايد: فريب نماز و روزه مردم را نخوريد، زيرا آدمي گاه چنان به نماز و روزه خو مي كند كه اگر آنها را ترك گويد، احساس ترس مي كند، بلكه آنها را به راستگويي و امانتداري بيازماييد».
سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 4151  ,   يک ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بدون دسته

نــــــــــــــــــگار : « چند اظهار نظر درباره چگونگی تعامل با ولی فقیه، به ویژه درباره «حق انتقاد از ولی فقیه» مطرح شده است که عده ای اندازه چنین حقی را گسترده و پر دامنه و دیگرانی نیز آن را محدود، مشخص و قاعده مند دانسته‌اند. این اظهارنظرها گر چه در پهنای رسانه‌ای کشورمان آن چنان اندک می‌نماید که همه از آن آگاه نشده‌اند، اما به دلیل اهمیت موضوع و کشاندن ماجرا به موضوع انتقاد از پیامبر و معصومان ـ‌علیهم السلام‌ـ سزاوار است این مسئله مورد مداقه علمی قرار گیرد و ابعاد آن به مقدار ضرورت، تبیین شود».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3551  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : اجتماعی, بدون دسته, فرهنگی

نــــــــــــــــــگار : «به عقيده كارشناسان قبولي دختران بيش از پسران در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، سطح خواسته‌هاي بالاي طرفين، خريدهاي کلان، مهريه‌هاي سنگين، قرار دادن تعهدات صعب‌الوصول و بالارفتن توقعات جامعه از علل تاخير در ازدواج دختران است كه افسردگي، اضطراب، بيماري‌هاي روان تني، ياس، نااميدي، دلمردگي و در نهايت افت نقطه اميد به زندگي از تبعات اين ازدواج‌هاي ديرهنگام برشمرده شده است.».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 3276  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بدون دسته

نــــــــــــــــــگار : «انقلاب اسلامی ایران برگرفته از فرهنگ عاشورا و بخشی از تاریخ زنده ملت ایران است که هیچ گاه در گذر زمان رنگ فراموشی به خود نمی گیرد و هر روز پر رنگ تر از گذشته به الگویی تمام عیار در دنیا تبدیل می شود».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 2792  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بدون دسته

نــــــــــــــــــگار : «شهیده افضل، در آغاز سال ۱۳۶۰ با مشورت برادر بزرگوارش شهید «احمد افضل» با فراخوان جهادسازندگی شیراز، به همراه جمعی از خواهران متعهد به کردستان رفت و همه وقت خویش در مهاباد به مجاهدت پرداخت. وی مدتی مسئولیت تبلیغات و انتشارات سپاه مهاباد را بر عهده گرفت و در عین حال، با دیگر ارگان‌ها همکاری داشت».

{…}

شماره پست : 2573  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بدون دسته

نــــــــــــــــــگار : «در اوج جنگ که ما نیاز مبرمی به موشک داشتیم، اولین محموله موشکی اسکاد B، شامل ۸ فروند به دستمان رسید اما حاج حسن ۲ فروند آن را جدا کرد و برای مهندسی معکوس برد».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 2365  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بدون دسته

نــــــــــــــــــگار : «او عاشق امام حسین(ع) بود. شاهرخ از دوران کودکی علاقه شدیدی به مولا داشت. این محبت قلبی را از مادرش به یادگار گرفته بود. در عاشورای سال ۵۷ ساواک به بسیاری از هیئت‌ها اجازه حرکت در خیابان را نمی‌داد اما با صحبت‌های شاهرخ دسته هیئت «جوادالائمه(ع)» مجوز گرفت».

{…}

شماره پست : 2314  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بدون دسته

نــــــــــــــــــگار : «نام سردار حاج قاسم سلیمانی عجین است با عظمت و بزرگی. حاج قاسم سلیمانی یعنی تکرار مالک اشتر. شجاعت، غیرت، مردانگی، خلوص، همه واژه گانی هستد که برای کسب آبرو دست به دامان قامت رعنایش شده اند».

سایت فرهنگی و مذهبی نگار

{…}

شماره پست : 1942  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »
موضوع : بدون دسته

نــــــــــــــــــگار : «در دوازدهمین جشن خانه موسیقی در تالار وحدت، برای نخستین بار رسما از دوازده آوازه‌خوان زمان طاغوت در جمهوري اسلامي ایران تقدیر شد و تندیس دوازدهمین جشن خانه موسیقی به آن‌ها اهدا شد».

{…}

شماره پست : 1701  ,   بدون ديدگاه  ,   نویسنده : modir  ,   ادامه ي مطلب »